Sızıntı HaberlerXiaomi Özel Uygulamalar
Trend

İşte Xiaomi MIUI 12’nin İlk Özellikleri ( MIUI 12’yi Canlı Olarak Görün)

MIUI 12 Kanlı canlı göründü.

İşte Xiaomi MIUI 12’nin İlk Özellikleri ( MIUI 12’yi Canlı Olarak Görün)

MIUI 11 Arayüzü 24 Eylül 2019’da görücüye çıkmıştı ve 23 Mart 2020’de şirket MIUI 11’in geliştirilmesinin MIUI 12’nin geliştirilmesine ağırlık vermek için bıraktığını açıkladı. MIUI 12’nin bu kadar hızlı ilerleyeceğini ve sadece birkaç hafta içerisinde kanlı canlı olarak görebileceğimizi kim tahmin edebilirdi ki?

MIUI 11’in tanıtımından sadece 174 gün sonra MIUI 12 kanlı canlı karşımızda!

Xiaomi’nin Geçmiş Arayüz güncelleme politikasına göre, MIUI yinelemeleri genellikle Ağustos-Eylül aylarında oluyordu. Ancak bu sefer diğerlerinden farklı olacak gibi. Xiaomi Kış uykusundan erken kalkmış görünüyor.

Aşağıda göreceğiniz Hareketli Menülerin tümü MIUI 12’nin ilk versiyonundan alınarak, bir MIUI geliştiricisi tarafından yayınlandı. Belli ki Xiaomi, hayran kitlesinin heyecanını artırmaya çalışıyor. Bu işte de iyi olduğunu söylemek gerek. Açıkçası ben ilk beta sürümü dört gözle bekliyorum, çıktığı gün yükleyip deneyeceğimden şüpheniz olmasın..

Şimdi hep birlikte heyecan verici yeni arayüze göz atalım;

MIUI 12 YENİ GEZİNTİ ÇUBUĞU VE HAREKETLER

MIUI’nin Global Rom’larda ki sistem animasyonu, diğer markaların arayüzüne oranla yavaş ve geride kalmış durumda. Hali hazırda MIUI eski sürüm animasyonu kararsız, yer yer tutarsız ve rahatsız edici derecede hantal olabiliyor. Ama şimdi, MIUI 12’nin sunduklarını gördüğümüzde; akıcılık, görsellik, kullanım kolaylığı gibi pek çok işlevsellik alanında inanılmaz bir değişiklik olduğunu görüyoruz.

YENİ ANİMASYONLARLA YENİ ÇOKLU GÖREV YÖNETİCİSİ

MIUI 11’in piyasaya sürülmesiyle çoklu görev stili değiştirildi.  Çoklu Görev Yöneticisinde asıl büyük yenilik MIUI 12 ile gelecek gibi görünüyor.  MIUI 12 bizlere çok daha iyi tasarım ve animasyonlar sunarak gelecek.

YENİ KAMERA ARAYÜZÜ

Kaynağa göre, kamera kullanıcı arayüzü tamamen değiştirilecek. Kamera Sensörleri ve Lens modüllerinin sürekli geliştirilmesiyle, kullanıcıların yapabilecekleri neredeyse sınırsız bir hal almış durumda, bu nedenle iyi bir kamera kullanıcı arayüzü zorunlu hale geldi.

MÜKEMMEL KARANLIK MOD

MIUI 11’in bugünkü kararlı sürümü karanlık mod desteğine sahip, ancak bazı eksikleri var. MIUI 12 karanlık mod deneyimini optimize etmeye devam ediyor. Sistem uygulamaları daha iyi bir desteğe sahip olacak ve MIUI 12 arayüzleri mükemmel bir karanlık mod deneyimi sunacak.

YENİ BİLDİRİM SİSTEMİ

MIUI12 yepyeni bir bildirim yönetim sistemi getirecek. Bu sitemle çoklu bildirimleri görmek ve yönetmek çok daha kolay olacak. Aynı anda onlarca farklı uygulamadan gelen bildirimleri tek seferde görebilecek ve neyin daha önemli olduğuna tek bakışta karar verebileceksiniz.

Yenilikler geldikçe değerli ailemiz ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı