Genel, Sızıntı Haberler, Teknoloji

MIUI 12 ‘nin ilk görüntüleri Sızdı, Sistem Genelinde Karanlık Mod Geliyor !!!

MIUI 12 ‘nin ilk görüntüleri Sızdı..

Xiaomi , Yaklaşan MIUI 12 Arayüzüne ait ilk görüntüleri bu gün sızdırdı. Sızıntının amacı her zaman olduğu gibi heyecan yaratmak. Bir çok kullanıcı “biz bunu Custom romların Beta sürümünde gördük” diyebilir.Ancak son kullanıcıların pek çoğu bazı görüntüleri ilk kez görecek.

Xiaomi , Mart ayında Çin tabanlı ROM’lar için geliştirilen ve pek çok kullanıcıya da görsel ve özellikler yönünden şov yapan Xiaomi, MIUI 11 beta güncellemelerinin geliştirilmesini durduracağını, bunun MIUI 12 güncellemesi için geliştirme çalışmalarına hız vereceği için olduğunu bildirmişti.

MIUI 12 güncellemesinin, kararlı sürüm Aralık 2020’de yaygın bir şekilde yayılmaya başlamadan önce Eylül ayında beta sürümünde kullanıma hazır olacağı da bildirilmiş durumda. Şimdi görüyoruz ki Xiaomi MIUI 12 Arayüzü için tam gaz çalışıyor.

MIUI 12’nin; Ekran Yenileme Hızı, Odak Modu gibi Ayarlar kısmında birtakım yeniliklere gittiği ve Arayüzü daha özelleştirilebilir ince ayarlar ekleyerek geliştirmeye odaklanacağı açıkça görünüyor.

Xiaomi ayrıca gri kaplamayı kaldırarak sistem genelinde Karanlık Modu iyileştirmek için çalışıyor gibi görünüyor.

MIUI 12’nin 2020 3. Çeyrek’te sunulacağı göz önüne alındığında, Xiaomi için eksiksiz bir sürümü sunmak için gereken tüm değişiklikleri ve iyileştirmeleri yapmak için 5 ay gibi uzun bir zamana sahip.

Şimdi hep birlikte sızan görüntülere bakalım;

MIUI 12 Arayüzü Bazı Tasarımsal İnce Ayarları Getiriyor:

Xiaomi’nin çeşitli uygulamalarının beta sürümlerini Çin MIUI Topluluğu forumlarına yüklemesi, genelde üzerinde çalıştığı Arayüze ilişkin ipuçlarını paylaşmak adına yaptığı bir stratejik hamleler silsilesinden ibaret.

Yeni yüklenen MiSettings APK uygulaması, eski sürümlerden oldukça farklı.

Bu, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan MIUI 12 sisteminde bilerek bazı değişiklikler vermiş olabileceği anlamına geliyor. Geliştiricilerin üzerinde çalıştığı şeyleri göstermesi yaygın bir davranıştır, ayrıca nihai sürüme kadar kitlelerden geri dönüş ve tepkileri görmek içinde iyi bir hamle olduğu söylenebilir. Geliştiriciler, topladıkları bu bilgileri de dikkate alarak yaptıkları işlere yön verir ve son hallerini yayınlarlar.

Yukarıdaki ekran görüntülerinden MIUI 12’nin bazı özelliklerin tasarımında birkaç değişiklik yapılmış olduğunu görebiliriz. Temel olarak Yeni arayüze baktığınızda, genellikle eskisinden daha koyu olduğunu görünüyor.

Ekran teknolojilerini Amoled panellere revize etmeye başlayan Xiaomi’nin en son sistemi MIUI 12 için sistem genelinde Karanlık bir mod üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir