Güncelleme, Nasıl Yapılır?

Redmi 8 Kullanıcılarına Müjde; Android 10 Çıktı..

Redmi 8 Kullanıcılarına Müjde; Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 Çıktı!!! resmi olmayan LineageOS 17.1

Yakın zamanda Redmi 8 cihazlarına ait kaynak kodlarının yayınlanmasıyla, hemen hemen tüm android cihazlar için Custom Rom geliştiren büyük ekip Lineage OS Redmi 8 için de Android 10 tabanlı olan LineageOS 17.1 sürümünün resmi olmayan (Un Official) bir sürümünü kullanıma sundu.

Xiaomi, 2019 sonundan beri hızla Android 10 tabanlı MIUI 11 sürümünü tüm cihazları için hazırlayıp sunmaya çalışıyor olsa da, henüz tüm cihazlar için kullanılabilir değil. Android 10 tabanlı MIUI 11 güncellemesini bekleyen cihazlardan biri Redmi 8

Dün sızdırılan bir yayın içeriğinde Android 10 güncellemesinin, Redmi 8 için kapalı bir beta grubu tarafından test edildiğini ve yakında kullanıcılar için kullanıma sunulacağını gösteriyor. Aslında, Redmi 8 yakın zamanda Şubat 2020 Güvenlik Paketini içeren bir güncelleme almıştı.

Xiaomi tarafından, Resmi Android 10 tabanlı güncelleme halen yayınlanmamışken, kullanıcılar cihazlarına resmi olmayan LineageOS 17.1 güncellemesini yükleyerek Android 10 deneyimini yaşayabilir.

XDA kıdemli üyesi J0SH1X sayesinde kullanıcılar artık Redmi 8’de Android 10’un özelliklerinin tadını çıkarabilirler. Resmi olmayan Lineageos 17.1 paket dosyasını aşağıdan alabilirsiniz:

İndir:

 

Redmi 8’inize LineageOS 17.1 özel ROM’unu yüklemekle ilgileniyorsanız, telefonunuzda kilitli bir önyükleyicinin yanı sıra TWRP gibi özel bir kurtarma işleminin olması gerek

Bu yapıldıktan sonra, taze kurulum için aşağıdaki kılavuzu ( Cyanogenmods.org tarafından belirtildiği gibi) takip edebilirsiniz :

 

  1. Redmi 8 için LineageOS 17.1 Android 10 tabanlı bu Custom (özel) ROM’u yüklemek için, cihazınıza uygun olan TWRP Recovery (Kurtarma) kurulumu yapın.
    2. Veri bölümünü (DATA), Önbellek bölümünü (Cache), Vendor bölümünü ve sistem (System) bölümlerine Wipe işlemi Yapınız.
    3. LineageOS 17.1.zip dosyasını Sideload diyerek yükleyin.
    4. İşlem tamamlandığında Reboot Recovery diyerek cihazınızı “Yeniden Başlatın”.
    5. Redmi 8 için Android 10 tabanlı LineageOS 17.1’in keyfini çıkarın.

 

NOT:

Cutom Rom Yükleme işlemlerinde Oluşabilecek hiçbir sorundan şahsım ve https://xiaomiturkiye.net/’in sorumlu olmadığını, tüm sorumluluğun Siz’e ait olduğunun anlaşıldığını bilerek işlem yapmanız gerektiğini unutmayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir