İncelemeler

Redmi Note 8 Pro’nun kamerası DxOMark tarafından vasat olarak değerlendirildi

Redmi Note 8 Pro, etkileyici donanımı oldukça rekabetçi bir fiyatı ile kullanıcıların fiyat/performans tercihlerinde ilk sırada yer alıyor. Özellikle kameralara bakıldığında, Note 8 Pro, 8MP ultrawide modülünün yanı sıra 64MP ana kamera ve makro fotoğrafçılığı ve derinlik efekti için iki 2MP snapper kameraya sahip. Bu kadar sağlam bir kamera yerleşimi bulunmasına rağmen, Note 8 Pro, DxOMark testinde Black Shark 2 ve LG V30 ile aynı sonuçlara sahip etkileyici olmayan bir puan aldı.

Redmi serisinin son üyesi olan Note 8 fotoğraf kategorisinde 87, video kategorisinde ise 78 puan aldı. Ana kameranın otofokus performansı ve portre çekimlerindeki başarısı beğeni kazandı. Ancak, sınırlı dinamik aralık başta olmak üzere yavaş otomatik odaklama, ton kaydırma ve köşe yumuşaklığı gibi önemli eksiklikler arasında.

Cihazda telefoto kameranın yer almıyor olması, yakınlaştırma konusunda rakiplerinin gerisinde kalmasına neden oldu.

Video tarafında, otomatik netleme izlemesi yoktu ve sınırlı çekim aralığının yanı sıra iç mekan çekimlerinde turuncu renk tonu ile birlikte tüm çekim koşullarında görünür gürültü vardı.

Özetlemek gerekirse Redmi’nin yüksek satış rakamlarına ulaşan bu telefonu ışık koşulları iyi durumda olduğunu başarılı bir işe imza atarken, düşük ışık koşullarında yetersiz kalabiliyor.

Tabi her şeye rağmen fiyat performans ürünü olarak baktığımızda tüm bu sonuçlar için tatmin edicide diyebiliriz.

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir