Güncelleme, Haberler

[Güncelleme 3. defa geri çekildi] Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi Nisan güvenlik yamasıyla birlikte tekrar yayınlanıyor!!!

[Resmi Duyuru] Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi Nisan güvenlik yamasıyla birlikte tekrar yayınlanıyor!!!

11.04.2020 Güncelleme

Bu gün itibariyle Mi A3 için yayınlanan güncelleme 3. Defa geri çekişmiş durumda.

Bu sefer soruna yol açan şikayetler şu şekilde;

  • Rastgele yeniden başlama
  • Gereksiz batarya tüketimi
  • Kamera gecikmesi
  • Parmak izi okuyucusu sorunu
  • Kamera örtücü sorunu (1,4 saniye varsayılan)
  • UI gecikmesi
  • Performans sorunları

Şubat 2020’nin son günlerinde Mi A3 için Android 10 tabanlı bir güncelleme sunulmuş, ancak parmak izi tarayıcısının düzgün çalışmaması gibi pek çok sistemsel sorun görülmesi nedeniyle yayınlanan sürüm durdurularak geri çekilmişti.

Çin’li Dev bu duruma hızlı bir şekilde yanıt verdi ve parmak izi tarayıcısı ve pil sorunları için hata düzeltmeleri getiren bir beta güncellemesi yayınladı.

Ancak bu güncellemenin de sunulmasından birkaç saat sonra, güncellemeyi görmediklerini söyleyen pek çok kullanıcıdan geri dönüş aldık.

Mart ayının sonlarına doğru, Mi A3 için Android 10 tabanlı Mart 2020 güvenlik yaması içeren bu sürüm yeniden yayınlandı. Güncellemeyi geri çekme geleneğine ayak uyduran Xiaomi, bu güncellemeyi de tekrar durdurdu.

Xiaomi, bu kez Mi A3 için Android 9 tabanlı ve Mart 2020 Güvenlik Yaması içeren, ancak hatasız bir sürüm olan güncellemesini yayınladı.

Tabi yılan hikayesine dönen bu süreçte, kullanıcıların kafası oldukça karıştı. Özellikle Android 10 tabanlı bir güncellemenin tekrar gelip gelmeyeceği konusunda endişeye düşen kullanıcılar; Android 10 tabanlı Kararlı (Stabil) güncellemenin ne zaman sunulacağını merak ediyor.

Neyse ki Xiaomi, 07.04.2020 tarihinde yayınladığı resmi bir bildiriyle Mi A3’ün bu kez Nisan 2020 güvenlik yamasıyla Android 10 tabanlı ve Kararlı (Stabil) güncellemenin hazır olduğunu bildirdi.

 

Mi A3 Android 10 küresel kararlı güncelleme sürümü için resmi duyuru yazısı;

“Mi A3, V11.0.11.0 QFQMIXM için Android 10 tabanlı yeni Global Kararlı ROM’un çıktığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Gruplar halinde OTA üzerinden kullanıcılara gönderilecektir!!!”

OTA üzerinden sunulacak güncelleme, 1.33 GB boyutunda.

Güncellemenin değişiklik günlüğü:

Öne çıkan özellikler aşağıdakileri içerir:
– Koyu Tema
– Hareketle Gezinme
– Gizlilik denetimleri

Bu güncellemenin Xiaomi Mi A3 kullanıcıları için hatasız bir deneyim getirmesini umuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir