Genel, Haberler, Teknoloji, Yaşam Tarzı

Saç Dökülmesine Son! Xiaomi saç dökülmesine karşı %81 etkili ürünü COSBEAUTY LLLT’yi tanıttı.

Saç Dökülmesine Son! Xiaomi saç dökülmesine karşı %81 etkili ürünü COSBEAUTY LLLT’yi tanıttı.

Son yıllarda, saç dökülmesi problemi genç yaştaki erkekler için bile büyük bir kâbus haline geldi. Xiaomi, bu sorunla başa çıkmanızı sağlayan sıra dışı LLLT teknolojisi içeren bir beysbol şapkası yaptı. Xiaomi’nin söylediğine göre bu şapka, kullanmaya başladıktan 12 hafta sonra etkisini ciddi anlamda göstermeye başlıyor.

Xiaomi’nin bu ürününün ismi COSBEAUTY LLLT, ürün aslında bir şapka olarak tasarlanmış. Günlük hayatta kolaylıkla kullanabileceğiniz bu ürünün asıl marifeti şapkanın hemen içerisinde yer alıyor.

Çin Sağlık Komisyonu tarafından yapılan bir araştırmada, Çin’de saç dökülmesi olan kişi sayısı 250 milyonu aşmış durumda. Yani her 6 kişiden 1’inde saç dökülmesi görülüyor. Ortalama olarak, Çin’de 20 ila 40 yaş aralığında her dört yetişkin erkek ’ten birinde saç dökülmesi olduğunu gösteren veriler de var. En çok ve hızlı saç dökülmesinin görüldüğü kitle ise 30 yaş grubunda.

Şimdiki nesilde, bir önceki nesle göre saç dökülmesinin 20 yıl daha erken başladığı görülmektedir.

Araştırmalar her ne kadar Çin ağırlıklı yapılmış olsa da, gerek ülkemiz gerekse Dünya genelinde bulunan erkeklerin saç dökülme eğilimi oldukça artmıştır.

Dışarıdan bakıldığında sıradan bir beysbol şapkası gibi görünen bu ürün, içerisinde bulunan 81 adet LLLT sensörü ile; Hormonlarınızın engellediği veya zarar verdiği saç föliküllerini uyarır. Bu besleyici lazer ışığı seyrelmeyi tersine çevirir, saçınızın doğal büyüme döngüsünü geri kazandırır ve daha dolgun, daha yoğun bir şekilde saç büyümesini destekler. Ayrıca, lazerler saç köklerini canlandırmaya yardımcı olur.

Xiaomi’nin bu ürün için, saç restorasyonu için tıbbi cihazların gereksinimlerine uygun olduğunu gösteren tüm uluslararası sertifikalarını aldığını da belirtelim.

İlk olarak Pekin hastanelerinden birinin klinik raporu, şapkayı kullanan hastaların % 80.9’unda saç dökülmesinin durduğunu ve sürecin tersine işleyerek saç çapı ve miktarında artış gözlendiği yönünde olduğunu gösteriyor.

COSBEAUTY LLLT isimli ürün, kafa derisinin tüm yüzey alanına ulaşabilmek için 81 adet LLLT ışını veren sensör ile donatılmış. Kaliteli görünümü ve yüksek işlevselliği ile bu şapka sadece 210 gram ağırlığa sahip.

LLLT (Low Level Laser Therapy)

Düşük Seviyeli Lazer Terapisi

LLLT iki ana şekilde çalışır;

  1. Engelleme: Androjenler Saç Köklerini Yok Eder

Tıp uzmanları çoğu saç dökülmesinin temel nedeninin Dihidrotestosteron olduğunu belirtmektedir. Erkek vücudunda bulunan testosteron hormonunun aktif versiyonu olan bu güçlü metobolit, bilim otoriteleri tarafından saç dökülmesinin 1. Nedeni olarak gösterilmektedir.

İşte Çin’li Dev bu yeni ürünü ile dihidrotestosteronun (DHT), saç folikülü reseptörüne (AR) bağlanmasını engelleyerek saçı korur. Böylece saç foliküllerinin dihidrotestosteron’dan zarar görmesini önler.

  1. Saç Foliküllerini Yeniden Etkinleştirmek (Canlandırmak) İçin ATP, ROS, NO Enerji Moleküllerinin Sağlanması:

İnsan saç folikülleri 3 Temel Faz’a ayrılır;

  • Büyüme fazı
  • Dejeneratif faz ( Dokunun bozularak fonksiyonunu yitirmesi)
  • Dinlenme fazına

COSBEAUTY LLLT ise, 3 ila 5 mm saç foliküllerinin köklerine ulaşarak, dejeneratif ve dinlenme aşamalarındaki saç foliküllerini aktive etmek ve sağlıklı büyüme fazına tekrar girmek için 650 nm tıbbi lazer kullanır.

Firmaya göre, LLLT sertifikası barındıran çok az saç büyüme cihazı var. COSBEAUTY elektrikli lazer saç büyüme cihazları sadece CFDA sertifikasını değil, aynı zamanda saç büyüme tıbbi cihazlarının teknik gereksinimlerini tam olarak karşılayan, güvenlik ve etkinlik sağlayan FDA sertifikasını da almış bulunuyor.

Xiaomi , 12 hafta içinde sağlıklı ve yeni saç büyümesini sağlayan COSBEAUTY LLLT adlı şapkasını, 1499 yuan (Vergiler Hariç 1.365 TL)  olarak fiyatlandırmış durumda.

Ürün şu anda Xiaomi Youpin’de ön sipariş verilebilir durumda. Ürünün yakın zamanda uluslararası pazara girip girmeyeceği henüz belli değil. Umarım bir an önce global pazara girer ve ülkemizde de satışa sunulur.

 

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir