Uygulamalar & Yazılım

Whatsapp Beta için karanlık temaya yeni arkaplanlar geldi

WhatsApp, birkaç hafta önce Android’de karanlık temasının Beta sürümünü yayınlamıştı. Görünüşe göre temayı henüz tüm kullanıcılara yayınlamamasında bazı sebepler var.

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın Android beta sürümünü güncellediler. Yeni güncelleme WhatsApp’ın Android betası “2.20.31” sürümü olarak yayınlandı. Bu linkten isterseniz beta sürümü indirebilirsiniz.

WABetainfo’ya göre, WhatsApp uygulaması bir sonraki güncellemelerinde Karanlık Moddan daha fazlasını sunacak. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook’un klasik bir karanlık temada ziyade kullanıcıların kendilerine göre özeleştirebilecekleri bir tasarım üzerinde çalışıyor.

Tüm kullanıcıların bu güncellemenin gelmesini beklerken, güncelleme en fazla OLED panel cihazlara sahip kullanıcıları ilgilendiriyor. Biliyorsunuz ki, OLED panellerde siyah tonları için ışık kullanılmadığı için bir enerji tasarrufu sağlanıyor ve cihazların karanlık mod ve uygulamaları bu konuda çok büyük bir rol oynuyor.

Whatsappta klasik siyah bir zemin kullanmak isteyen kullanıcıların aşağıdaki görselde görüldüğü gibi farklı renk seçeneklerini kullanabilecekler fakat unutulmamalı ki pil tasarrufu istiyorsanız mutlaka ve mutlaka siyah bir arkaplan rengi kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir