Güncelleme

Xiaomi Mi 10 yeni bir kamera güncellemesi alıyor

Xiaomi Mi10 kamera konusuna önem veren kullanıcıların alabileceği en iyi telefonlar arasında yer alıyor. Telefon şu anda OPPO Find X2 Pro’nun hemen arkasında DXOMark’ın akıllı telefon kamerası sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Toplam 7 yeni farklı özellik sunacak bu güncelleme, söylentilere göre DXOMark incelemesi için gönderilen özel cihazın içinde yer alan kamera yazılımı ile birebir. Bildiğiniz üzere firmalar incelemeler için özellikle incelemeye yönelik daha üst düzey cihaz yazılımına sahip modelleri gönderiyor. Bu güncellemeleri ise daha sonra kademeli olarak kullanıcılarına sunuyorlar.

 1. Süper Video Sabitleme
  Mi 10 Pro’ya (ve Mi 10 ) gelen özelliklerden biri de güncellenmiş süper video sabitleme. Bilginin kaynağına göre, bu video sabitleme daha yüksek bir çözünürlükte kayıt yapılırken de kullanılabilecek.
 2. Daha Fazla Video Çekim Formatı
  Xiaomi Mi 10 serisi, bir Hitchcock çekim modu ve pürüzsüz yakınlaştırma desteği de dahil olmak üzere yeni video çekim formatları alacak.
 3. Pro Video Modu
  Söz konusu güncelleme, kullanıcıların ISO, beyaz dengesi, ISO ve deklanşör hızı gibi parametreleri ayarlamasına izin veren profesyonel bir video kayıt modu da getirecek.
 4. 8K Video Kayıt
  Xiaomi, Mi 10 serisinin lansmanından önce yeni amiral gemilerinin 8K video kaydını destekleyeceğini doğruladı. Görünüşe göre bu özellik güncelleme ile kullanıcılara sunulacak
 5. Video Sıkıştırma
  Mi 10 serisi, boyutu %50’ye kadar daha küçük olan yüksek kaliteli videolar kaydetmenizi sağlayan yeni kayıpsız bir video sıkıştırma özelliği alacak. Bu şekilde daha fazla video, daha az yer kaplayacak
 6. Mi Clip
  Güncelleme, video klipleri otomatik olarak analiz eden ve geçişler için eşleşen müzik sağlayan Mi Clip adlı yeni bir video aracı getirecek. Ayrıca videolarınıza başlık ve altyazı gibi şeyleri düzenlemenizi sağlayacak bu uygulama ile Vlog’ları çekmek için Mi 10’unuzu kullanmayı planlıyorsanız, bu uygulama sizin için kullanışlı olacaktır.
 7. Video Etiketi İşlevi Mi 10 serisi ayrıca kaynağa göre bir video etiketi özelliği sunacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir