GüncellemeSızıntı Haberler

Xiaomi, Mi CC9 Pro / Mi Note 10 için Android 10 güncellemesini Nisan ortasında Yayınlayacak

Xiaomi, Mi CC9 Pro / Mi Note 10 için Android 10 güncellemesini Nisan ortasında Yayınlayacak

Yaklaşık 7 ay önce tanıtılan Android 10 Xiaomi tarafından hemen her cihaza güncelleme ile sunuldu, güncellemeyi almayan cihazlar için ise Çin’li üretici çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Xiaomi ayrıca,  Android 11 Tabanı üzerine inşaa edeceği MIUI 12’nin de geliştirilmesine tam gaz başlamış durumda.

Yeni tanıtılan tüm cihazlar Android 10 ile birlikte geliyor ve uygun cihazların birçoğu, Android’in üzerine üreticisinin arayüzünü (UI) alarak kullanıcılara sunuldu. Bununla birlikte, bazı cihazların 2020 2. Çeyrekte (Nisan – Haziran Arası) Android 10 güncellemelerini alması planlanmaktadır.

5 Kasım 2019’da tanıtımı yapılan Xiaomi Mi CC9 Pro (Global ismiyle Mi Note 10) Üreticinin Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladığı bir dönemde tanıtılmasına rağmen kutusundan Android 9 ile çıkmıştı. Xiaomi bu cihaz için Android 10 güncellemesini sunacağını belirtmişti. O günden beri heyecanla bekleyen Mi CC9 Pro kullanıcıları sonunda beklediklerine değecek bir güncelleme alacak gibiler.

Xiaomi Nisan ayının ortasında Android 10 güncellemesini Mi CC9 Pro’ya sunmayı planlıyor. Bu bilgiyi, Weibo’nun Resmi Xiaomi kanalında “ Xiaomi CC9 Pro yakında Android 10’a geçecek ” diyerek yayınladığı son postere göre veriyoruz.

Yine Resmi Raporlara göre güncelleme, cihazında hali hazırda sahip olduğu MIUI 11’i temel alacak.  Xiaomi’nin duyurulan gönderisinden bu yaklaşan güncellemeyle ilgili çıkarımlar;

-Nisan ortasında ortaya çıkacak güncelleme;

Parmak izini, Kamera ve Sistem hızını artıracağı gibi Ayn zamanda Kameraya yeni bir çekim modu ekleyecek. ( Belge Modu )

Belge Modu, Xiaomi’nin Mi 10 ve Mi 10 Pro tanıtımı sırasında karşımıza çıkan bir özellik. Bu özellik sayesinde neredeyse tarayıcı kalitesinde doküman görüntüsü almak mümkün. Aynı zamanda belgeler OCR desteği sayesinde metne dönüştürülebiliyor. Özellikle Kimlik gibi hassas bilgiler içeren dokümanlar için ise yepyeni bir sistem algoritması ile güvenlik sağlayarak tarayıp arşivleme yapıyor.

Xiaomi tarafından yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı